JAK NAPRAVOVAT SVĚT
Související produkty
Detailní popis produktu
Zajímají vás lidské příběhy? Zajímají vás dobré zprávy? Raději místo stížností a nadávání na poměry uděláte něco tvořivého a užitečného? Rádi si rozšiřujete myšlenkový obzor? Všimli jste si, že skutečná realita není tak špatná, jak se jeví ze zpráv médií? A zajímá vás zvláštní kousek horké půdy na Blízkém východě, země s názvem Izrael? Pak je tato kniha pro vás.
Představuje Čechům životy Izraelců pracujících v oblasti aktivismu, umění, terapeutické či spirituální práce. Jejich občanská odvaha, vytrvalost, nadhled i humor jsou obdivuhodným příkladem, že i v bezpečnostně a politicky náročných podmínkách lze ovlivňovat společnost kolem sebe a tvořit lepší svět. Název knihy odráží téma židovské etiky tikkun olam, „nápravy světa", jakési spolutvorby s Vyšší Moudrostí, s Bohem.
Máte-li občas pocit, že v dnešním rozbouřeném světě jednotlivec mnoho nezmůže, můžete se v rozhovorech inspirovat nezdolností a nápady lidí, kterým je vlastní tvořivost, dobrovolnictví a občanská odpovědnost. Ať už jde o práci v neziskových organizacích nebo v neformálních komunitách, Izraelci nečekají, až se o ně „někdo“ postará, a chopí se iniciativy sami. Odmala jsou vedeni k sebevědomí, že problémy se dají zvládnout a vždy lze najít nějaké řešení.
ISBN: 978-80-906901-7-2
Brožovaná s chlopněmi, 312 stran
Více o knize naleznete zde
O AUTORCE
TEREZIE DUBINOVÁ, PhD. je hebraistka, kulturoložka, spisovatelka a astroterapeutka. Přednáší a vede semináře na témata židovské kultury, ženské spirituality a spirituality nového paradigmatu po celé naší zemi i v zahraničí. Je autorkou knih Kořeny ženské spirituality: Návrat a transformace starověké moudrosti, která se dočkala druhého vydání a stala se zásadní knihou osobního růstu pro mnoho žen a zdrojem cenných informací pro mnoho mužů. Mezi její další knihy patří Ženy v Bibli, ženy dnes, Židé na Turnovsku, Jak učit o holokaustu (e-kniha) a Svoboda jít s Bohem: Rozhovory s Josefem Kordíkem.
RECENZE
„Kulturoložka a hebraistka Terezie Dubinová prokřižovala Izrael skrz naskrz, až se při pohledu na mapu jejích cest točí hlava. Výuka hudby a jejích kořenů, mystická kaligrafie, tanec, arabsko-židovská setkání a debaty… Metody tikkun olam neznají hranice. A vypravěčka se nikdy neopomene vyptat na osobní příběh léčitelů světa, na jejich životní i duchovní pouť. Bezmála čtyřicet příběhů vytváří pestrou mozaiku lidí s odlišnými geografickými, sociálními i kulturními kořeny. Kaleidoskop téhle knihy odráží tavicí tyglík, jakým je stát, který se po druhé světové válce zrodil na starověkých kořenech, na střepech evropských i orientálních židovských komunit i odlišném fundamentu arabsko-palestinského obyvatelstva.“
„Kniha je pro mne milostným románem a lékařsko-terapeutickou příručkou v jednom. Čtenář se v ní prostřednictvím rozhovorů setká s autorčinou pozoruhodnou erudicí a intimní znalostí současné izraelské společnosti. Je to kniha o tikkun olam, je to jiný pohled na Izrael a izraelskou společnost. Je to reportáž do židovského srdce.“
Daniel Soukup, judaista a bohemista
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.